DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 Yılı Toplum Yararına Program (TYP) kapsamına Gerçekleştirilecek Geçici İşçi Alımı Duyurusu...

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde; 23 Ağustos 2021 - 21 Aralık 2021 tarihleri arasında "Restorasyon, Tarihi ve Kültürel Mirasın korunması ile Çevre Temizliği" işlerinde çalıştırılmak üzere 4 (dört) ay süreli 8 (sekiz) Geçici personel alınacaktır.
Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin; 2-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında www.iskur.gov.tr e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Katılımcı Başvuru Tarihleri :        2 Ağustos 2021- 6 Ağustos 2021
Noter Çekiliş Tarihi:                    12 Ağustos 2021(Saati Ayrıca Bildirilecektir.)
Noter Çekiliş Yeri:                       Düzce İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu
Program Başlama – Bitiş Tarihi: 23 Ağustos 2021-21 Aralık 2021

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında;
Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (1 Kişi)
Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü (1 Kişi)
Düzce Konuralp Müzesi Müdürlüğü (1 Kişi)
Konuralp Antik Tiyatro Kazı Çalışmaları (5 Kişi) 4 ay süreli geçici personel alımı yapılacaktır.

Toplum Yararına Program (TYP) Katılım Şartları;
Programlardan yararlanmak isteyen kişilerin İŞKUR'a kayıtlı işsiz olması, programa müracaat ettiği tarihte 18 yaşını bitirmiş olması, emekli ve malul maaşı almaması, açık öğretim hariç öğrenci olmaması, SGK kayıtlarına göre çalışmıyor (başvuru tarihinden önce 1 ay işsiz) olması gerekmektedir. TYP'den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. TYP'lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir. Adayların, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre ikamet ettiği ilçenin kontenjanına başvurusu kabul edilecektir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını (4,238,85 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP'ye katılamayacaktır. İlgilenen vatandaşlarımızın, başvurularını İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden 6 Ağustos 2021 Cuma günü saat 23.59 kadar yapmaları gerekmektedir.

                 Kamuoyuna önemle duyurur.