DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Çekim İzni Başvuruları

2 Ağustos 2005 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 25904 sayılı "Sinematografik Ortak Yapımlar ve Türkiye'de Ticari Amaçlı Film Çekmek İsteyen Yerli ve Yabancı Yapımcılar Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre, Türkiye'de ticari amaçlı film çekmek isteyen yerli yapımcıların çekim izinleri çekim yapılacak mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından verilmektedir.

Aynı yönetmeliğe göre Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğümüzden çekim izni alan şirketin/kurumun/kişinin; çekimin gerçekleştirileceği mahallin en büyük mülki amirliğinden, özel izin gerektiren mahaller söz konusu olduğunda ise,o mahallin bağlı olduğu kamu kurum  ve kuruluşundan ayrıca izin alması gerekmektedir.

Dilekçe ve Başvuru formuna ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru formu hazırlanırken çekim yapılması planlanan tarihler ve çekim yapılacak mekanların net olarak belirtilmesi gerekmektedir.

Başvurular; imzalı dilekçe, imzalı başvuru formu ve açıklama kısmında belirtilen ekler ile birlikte Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne şahsen veya posta yolu ile yapılabilmektedir.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Düzce Valiliği Hükümet Konağı

Camikebir Mah. İstanbul Cad.

F Blok Kat 2 Merkez/DÜZCE

Tel:   (0380) 524 94 33-524 91 33

Faks: (0380) 524 91 62

E-posta:İktm81@kultur.gov.tr