DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce'de Kütüphaneler Yeniden Açıldı...

  

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19), dünyada küresel çapta hızlı bir yayılım göstererek neredeyse tüm ülkeleri etkilemiş, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmiştir. Ülkemizinde olumsuz yönde etkilendiği söz konusu salgından toplum olarak korunmak amacıyla, salgına yönelik birtakım tedbirler ivedilikle alınarak uygulanmaya başlanmıştır. Bu tedbirlerin temelini ise hijyenin arttırılması ve virüse maruz kalmış vakalar ile temasın sınırlandırılması oluşturmaktadır.

Kütüphaneler, kamuya açık kapalı alanlarda hizmet sunduklarından ve çalışma koşulları nedeniyle, çalışanlarına ve ziyaretçilerine COVİD-19 bulaşması açısından riskli alanlardır. Bu nedenle kütüphanelerde, COVİD-19 ile mücadeleye yönelik gerekli önlemlerin uygulanması, Ülkemizde salgının kontrol altına alınması sürecinde son derece önemlidir.

Bu kapsamda, Müdürlüğümüze bağlı Düzce İl Halk Kütüphanesi, Düzce Merkez Kalıcı Konutlar bölgesinde bulunan Prof.Dr.Necmettin ERBANAKAN Halk Kütüphanesi, Akçakoca, Gölyaka,Kaynaşlı,Yığılca ve Çilimli halk kütüphaneleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'nce belirlenen (COVİD-19) salgını sürecindeki önlemler ve kurallar çerçevesinde 1 Haziran 2020 tarihinde okuyuculara hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için http://duzce.kutuphane.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.