DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce'nin Kültür ve Turizm Değerleri Ülkemizin Ulusal ve Uluslararası Dijital Tanıtım Platformu "GoTürkiye" 'ye Taşınıyor...

Kültür  ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünce  Ülkemize  gelen  ziyaretçi sayısını  arttırmak,  nitelikli  hale  getirmek,  Türkiye'nin  dünya  çapındaki  olumlu  algısını güçlendirmek  ve  turizmin  on  iki  aya  yayılmasını  sağlamak  amacıyla  yurt  dışında  ve  yurt içinde çeşitli tanıtım, reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri yürütülmektedir.

2021 yılında hayata geçirilmesi planlanan iletişim stratejileri çerçevesinde, uluslararası alanda destinasyonlarımızın  daha  etkin  tanıtımını  desteklemek  amacıyla,  Bakanlığımız Tanıtma Genel  Müdürlüğü  ve  Türkiye  Turizm  Tanıtım  ve  Geliştirme  Ajansı  (TGA) bünyesinde bir organizasyon  yapısı  kurulmuştur. 

"İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması” adı verilen söz konusu organizasyon ile iller arası koordinasyonun üst seviyeye taşınması, illerde turizm adına faaliyet gösteren paydaşlarla işbirliği modelinin geliştirilmesi, her ilin kendini  çok  daha  güçlü  bir  şekilde  tanıtmasının  sağlanması  ve  ülkemiz  turizmtanıtımının  resmi  platformu  yapısına  kavuşturulan “GoTürkiye”  üzerinden, illerimizin turizm potansiyelinin dünyaya aktarılması için kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır.

Bu çerçevede, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansınca yürütülecek olan “İller ve Destinasyonlar Tanıtım Projesi” Valiliğimiz İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Vali Yardımcımız Sayın Süleyman Hurrem AKSOY’un başkanlığında ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinin katılımlarıyla ilk toplantısını 30 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 14:30’da gerçekleştirdi.

Valilik Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı FİSUNOĞLU, Ajans yetkilileri Şebnem TUNA ve Yakup DEMİR, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Akif ÖNCÜ, Ticaret Sanayi Odası Temsilcisi Hasan ARSLAN,  İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK, Gümüşova Belediye Başkan Yardımcısı Turhan SAZAK, Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Numan ŞİRİN, Gıda ve Tarım İl Müdürü Necdet ÇİÇEK, Milli Parklar Düzce Şube Müdürü Mevlüt Şanlı ŞİMŞEK, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinasyon V. Abdülkadir USLU, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan GÜNER, Düzce Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Yusuf TAŞHAN, Akçakoca Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Rıza ÇAKAR,  ile ilgili paydaş kurum temsilcileri ve sektörün ilgili yetkilileri katıldı.

Toplantıda ülkemizin ulusal ve uluslararası dijital tanıtım platformu olan “GoTürkiye” üzerinden İlimizin tanıtımı, ilimizde öne çıkarılacak değerlerin belirlenmesi ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerde  bulunuldu.

WhatsApp Image 2020-12-30 at 21.19.44.jpeg