DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Genişletilmiş İl Turizm Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi...

Düzce Valisi Sayın Cevdet ATAY’ın Başkanlığında 10 Mart 2021 Çarşamba günü “Genişletilmiş İl Turizm Yürütme Kurulu” toplantısı gerçekleştirilmiştir.

EwG_x98WEAE5SE0.jpg

Toplantıya; Vali Yardımcımız Süleyman Hürrem AKSOY, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı, Hüdaver GÖSTERİŞLİ, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif ÖNCÜ, Akçakoca Kaymakamı Yasin ÖZTÜRK, Kaynaşlı Kaymakamı Mustafa İkbal EŞKİ, Çilimli Kaymakamı Onur ŞAN, Cumayeri Kaymakamı Haluk ÇAKMAK, Gölyaka Kaymakam V. Fahri ONAY, Yığılca Kaymakam V. Umut PAZARCI, Gümüşova Kaymakamı Ahmet Ferhan ÖZEN, Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan YANMAZ, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin YAVUZ, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa KOLOĞLU, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup DEMİRCAN, Yığılca Belediye Başkanı Rasim ÇAM, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol ŞAHİN, Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem TOZAN, Beyköy Belediye Başkanı Osman KILIÇ, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim ERCAN, Düzce TSO Başkanı Tuncay ŞAHİN, Akçakoca TSO Başkanı Mehmet PAZVANT, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK,  İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT, İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet ÇİÇEK, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa YAZICI, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Mevlüt Şanlı ŞİMŞEK, Orman İşletme Müdürü Turgay KAAN, Düzce İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Hayri ŞEN, , Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA Yatırım Destek Ofisi Koordinasyon V. Abdülkadir USLU ve TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan GÜNER katılım sağlamıştır.

İlimizin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak, toplumda turizm bilinci oluşturmak ve bunu kalıcı hale getirmek üzere 2021 yılının "Turizm Yılı" olarak kutlanması, yıl içerisinde yapılacak faaliyetlerin planlaması, uygulanması ve koordinasyonun sağlanmasına karar verilmiş, bu çerçevede Valiliğimizce İlgili Kurum/Kuruluş ve STK’ların katılımıyla “Turizm Çalışma Grubu Yürütme Kurulu” ve farklı konu başlıkları altında sekiz çalışma grubu oluşturulmuştur.

EwG_znnWYAEO5Ka.jpg

Turizm komisyonlarınca yürütülen çalışmalar çerçevesinde; Rotaların ıslahı ve rota rehber çalışmaları, sportif faaliyetler, yemek kültürü, yöresel ürünler, el sanatları, etkinliklerin planlanması, kültür ve turizm alt yapı çalışmaları, eğitim ve kurs konuları ile afiş, reklam ve tanıtım faaliyetleri kapsamında turizm çalışma grubunca görüşülen konular ve öneriler, 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 11:00’de Düzce Valisi Sayın Cevdet ATAY’ın Başkanlığında ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla “Genişletilmiş İl Turizm Yürütme Kurulu” toplantısında değerlendirildi.