DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK "Hacı Bektaş-ı Veli'nin 750. Anma Yılı Münasebetiyle Bakanlığımızda Gerçekleştirilen Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısına Katıldı...

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK, Bakanlığımız koordinasyonunda ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun işbirliğiyle bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan "Hacı Bektaş-ı Veli'nin 750. Anma Yılı" münasebetiyle 7 Temmuz 2021 Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez binasında gerçekleştirilen "Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı"na katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle; insanları saygı ve hoşgörü çerçevesinde bir arada kardeşçe yaşamaya davet eden Hacı Bektaş-ı Veli'nin hem ülkemiz hem de dünya için büyük bir değer olduğunun güçlü bir şekilde vurgulanması amacıyla 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler tertiplenmesine karar verilmiştir.

Bakanlığımız koordinasyonunda ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun işbirliğiyle bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan "Hacı Bektaş-ı Veli'nin 750. Anma Yılı" etkinliklerinin ulusal ve uluslararası düzeyde yaygınlaştırılması ve toplumsal, kültürel kimliğimizin yeni nesillere aktarılması amaçlanmaktadır.

Bu doğrultuda; Bakanlığımızca "Hacı Bektaş-ı Veli'nin 750. Anma Yılı" etkinlikleriyle ilgili olarak yapılacak çalışmaların İl Müdürlüklerince eşgüdüm içerisinde yürütülmesi amacıyla 7 Temmuz 2021 Çarşamba günü Bakanlığımız merkez binasında "Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirilmiştir.


Hacı Bektaşı Veli kOORDİNASYON tOP..jpg