DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜZCE YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'na Hazırlanıyor.

87c53e78-df28-458c-8f7a-e1d992324842.jpg

Bu yıl 11.'si 20-24 Ekim 2021 tarihlerinde Antalya ANFAŞ Fuar Merkezinde düzenlenecek olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı katılım toplantısı 11.08.2021 tarihinde ilgili kurum/kuruluş ve firmaların katılımıyla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıya; Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA Düzce Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Abdülkadir USLU, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Hasan ARSLAN ve yöresel ürün firma temsilcileri katıldı. Toplantıda; fuara katılım şartları, hangi ürünlerin temsil edileceği, ortak katılımın etkisi vb. hususlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Doğu Marmara Kalkına Ajansı MARKA Koordinasyonunda katılım sağlanacak olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı, Doğu Marmara illerinin (Düzce, Bolu, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) turistik değerlerini, yöresel ürün ve hizmetlerini sergileyip, markalaşma ve ticarileşme olanaklarının değerlendirildiği ortak alanda gerçekleştirilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan fuar, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerinin ulusal ve küresel ölçekte tanıtılması amacıyla düzenlenen bir organizasyon olup; yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemek, markalaşmayı sağlayarak katma değerini arttırmak ve yöresel ürünleri üreten işletmelerin ekonomik kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı

d0cf3fb4-f2b0-49ec-8495-c7f9d2cce9f9.jpg