DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce'de Ankara Devlet Tiyatrosu Tarafından "YUNUS DİYE" adlı Çocuk Oyunu Sergilenecek...

Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre'nin vefatının 700. yılı olan 2021 yılı, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmış olup, Cumhurbaşkanlığı Genelgesine esas olarak 2021 yılı boyunca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli etkinlikler tertiplenmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda,  Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Bakanlığımız Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü saat 13.00’de Düzce Anıtpark Meydanında "Yunus Diye" adlı çocuk oyununu sergileyecektir.

Tiyatro oyunu ücretsiz olup, tüm halkımız davetlidir.

İnsanın yeteneği sevgi, gücü ise merhamet. Anadolu, insanın öyküsünü doğuran eşsiz bir coğrafya. Yunus Emre, bu coğrafyanın sözünü kalpten söylemiş; savaşı barışa, düşmanı dosta, nefreti sevgiye dönüştürmüş. Bazen sözü söylemiş, bazen Yunus diye görünmüş. Doğumundan yedi yüz sene sonra bile insanın kalbine girmiş, sözüne sinmiş, sevmeyi ve merhameti öğretmiş; tıpkı çocukların yetişkinlere öğrettiği iyilik gibi… Adını arayan umutsuz bir çocuk, Solmaz Ağaç’ın gölgesine sığınır… Solmaz Ağaç onu, adını ve Yunus Emre’yi bulacağı eşsiz bir yolculuğa çıkarır… Yunus diye bir yolculuğa…

Yunus Diye.jpeg
Oyunun Adı               : Yunus Diye

Tarih                           : 28 Ağustos 2021 Cumartesi

Saat                            : 13:00

Yer                             :Düzce Anıtpark Meydanı

Ankara Devlet Tiyatrosu

Çocuk Oyunu

1 Perde - 45 dakika

Yazan: Erdal Ozan Metin

Yöneten: Caner Kadir Gezener