DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Koordinasyonunda Hacı Bektaş Veli'nin 750.Yılı Anma Etkinlikleri Kapsamında Düzce İl Halk Kütüphanesinde Anma Töreni Düzendi..Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Cem Evleri Dedelerinin de katılımıyla Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750.Yılı Münasebetiyle, Müdürlüğümüze Bağlı Düzce İl Halk Kütüphanesinde Anma Töreni Düzenlendi…

Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750.Yılı olan 2021 yılının UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındığı 2021/3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle belirtilmiş olup, bu kapsamda 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler tertiplenmesi istenmiştir.

Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. yılı dolayısıyla Müdürlüğümüz koordinasyonunda yıl içinde çeşitli etkinlikler planlanmıştır. Bu kapsamda; 11-15 Ekim 2021 tarihleri arasında Düzce Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin Hacı Bektaş Veli konulu hazırladıkları resimler 1 hafta boyunca Müdürlüğümüz bağlı birimi olan Düzce İl Halk Kütüphanesi konferans salonunda sergilenecektir.

İlgili sergi açılışı, Düzce Valisi Sayın Cevdet ATAY’ın teşrifleriyle 11 Ekim 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilmiştir. Sergiye Düzce Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem AKSOY, Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali AKKAPLAN, İl Jandarma Komutanı Albay Naci AKKAŞ, İl Müdürümüz Sabahattin PARLAK, kurum müdürleri ve Farabi Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenlerince katılım sağlanmıştır.

Açılışta, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Hacı Bektaş Veli Vefatının 750. Yılı dolayısıyla hazırlanan video gösterimi ve Düzce Bilim Sanat Merkezi öğretmenlerince müzik dinletisi de gerçekleştirilmiştir.