DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sabahattin Parlak "I. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi” nde “Bir Turizm Destinasyonu Olarak Düzce” yi Anlattı…

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sabahattin PARLAK "I. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi” nde “Bir Turizm Destinasyonu Olarak Düzce” yi Anlattı…

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomi Gazetecileri Derneği katkıları ile düzenlenen ve ilimizde 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde iki gün boyunca sürecek olan "I. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi” başladı.

 “Bölgesel Kalkınmanın Merkezi Düzce” sloganıyla düzenlenen kongrede; turizmden, sanayiye, tarımdan, ticarete, lojistikten bilgi teknolojilerine kadar birçok konu başlığı alanında uzman kişilerce ele alınıyor.

Kongrede “Bir Turizm Destinasyonu Olarak Düzce” oturumunda konuşan Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin PARLAK, katılımcılara, Düzce’nin tarihi, kültürel ve turistik dinamikleri, Konuralp Antik Kenti Tiyatrosu’nun UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne alınmasına yönelik sürdürülen çalışmalar, yatırıma hazır alanlar, İlimizin zengin gastronomik değerleri vb. konular hakkında bilgi verirken, tüm turistik destinasyonlara ait rotaların gösterildiği bir sunum gerçekleştirdi.

DÜZCE İÇİN 50 YILLIK YOL HARİTASI…

Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde, iki gün boyunca Tarım, Turizm, Ticaret ve Sanayi ana başlıkları altında Düzce’nin gelecek 50 yıllık yol haritasının çizileceği kongrede, alanında uzman konuşmacıların yanı sıra Düzce Valisi Cevdet ATAY, AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe KEŞİR ve Fahri ÇAKIR, MHP Düzce Milletvekili Ümit YILMAZ, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk ÖZLÜ, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay ŞAHİN, siyasi parti il başkanları ile çok sayıda katılımcı yerini aldı.