DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Akçakoca'da Turizm Çalıştayı Gerçekleştirildi...

10.jpg

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı iş birliğiyle Akçakoca’nın turizmde geleceğine yön verecek konuların ele alındığı “Akçakoca Turizm Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Akçakoca Kaymakamı Mustafa CAN,  İl Müdürümüz Sabahattin PARLAK, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer MESCİ, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev ÇELİK, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım PAZVANT, protokol üyeleri, öğretim görevlileri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı.

Çalıştayda, Akçakoca’nın mevcut turizm potansiyelleri, sorunlar ve çözüm önerileri, Kitle Turizmi, Alternatif Turizm ve Destinasyon Yönetimi başlıkları altında masaya yatırıldı. Güçlü ve zayıf yönler, fırsat ve tehditler, deniz turizmi dışında geliştirilebilecek alternatif turizm türleri, doğal ve kültürel kaynaklar gibi birçok konunun konuşulduğu ve bilimsel tartışmaların gerçekleştirildiği çalıştay sonucunda Akçakoca’nın turizmine yön verecek kararların alınması hedeflendi.

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu hakkında da kısa bilgiler paylaşan Prof. Dr. Muammer MESCİ, bütüncül turizm verilerinin sunulacağı interaktif ve dinamik web tasarımı projesini hayata geçirdiklerini ve mobil uygulamasını da gerçekleştireceklerini söyledi. Turizmde farkındalık eğitimleri, etkinlikler, tamamlanan ve devam eden yatırım ve faaliyetlerden de söz eden Prof. Dr. MESCİ, Mayıs ayında ise Gastronomi Festivali düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Açılış konuşmalarının sonrasında, modern cihaz altyapısıyla sektöre uzman profesyonellerin yetişmesine önemli katkı sağlayacak yeni Gastronomi Mutfağı ziyaret edildi. 

2.jpg

8e4cec1c-febc-40ae-9b05-482225040716.png