DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Etkinlikleri Kapsamında “Akçakoca Turizm Paneli” Düzenlendi…

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Koordinasyonunda, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Akçakoca Öğretmenevinde düzenlenen panele, Düzce Vali Yardımcısı Akçakoca Kaymakamı Mustafa CAN, Refik Kaymakam Tuğçe ORHAN, Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin PARLAK, ATSO Başkanı M. Nazım PAZVANT, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.Muammer MESCİ, Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Yıldırım YILDIRIM,  Belediye Abitaş Genel Müdürü Hakan ÖZTAŞ, Akçakoca Turizm Derneği Başkanı Rıza ÇAKAR, yöneticiler, STK Temsilcileri, Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelde, Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin PARLAK, 2021 yılında Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen çalışmalar ve 2022 yılında Bakanlığımız İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Yardımcımız Akçakoca Kaymakamı Mustafa CAN, Akçakoca İlçemizde alt ve üst yapının günümüz koşullarına uygun olarak güncellenmesi, turizm, sanayi ve tarım alanlarında birbirini tamamlayan ve işbirliği içerisine koordinasyonun sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

Protokol konuşmalarının ardından, Panelistler; Düzce İl Kültür ve Turizm Şube Müdür V. Fatih AKKAN, Müdürlüğümüzün yürüttüğü faaliyetler ve İTGK çalışmaları, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Yıldırım YILDIRIM 30 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilen I.Akçakoca Turizm Çalıştayı sonuç raporları ve Turizmci Ömer ÖZCAN Düzce ve Akçakoca’nın  turizm destinasyonları açısından zenginliğini konu alan slayt destekli sunumlarını gerçekleştirdiler.