DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce'de "Sersemler Evi" adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi...

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat: 20.00’de Düzce Belediyesi Kültür Merkezi tiyatro salonunda “Sersemler Evi” adlı oyun sahnelendi...

Toby Wilsher’in kaleme alıp yönetmenliğini yaptığı “Sersemler Evi” adlı tiyatro oyunu; “Hollanda’da dört katlı bir ev, yıllar evvel çalkantılı denizin olduğu bir alan üzerine inşa edilmiştir. Çalkantılı deniz, evi ele geçiren bahtsız denizcilerin sonu olmuş, denizciler gemiyle birlikte sular altında kalmıştır. Sürekli tartışan bir çift, çılgın yaşlı bir kadın ve Erzurum’dan gelen müzik bölümü öğrencisinin olduğu evin sakinlerinin yolları hayaletlerle kesişir. Kargaşa giderek artarken, azgın deniz de kendi yerini geri istemektedir.

Erzurum Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen ”Sersemler Evi” adlı oyuna Düzceli sanatseverler büyük ilgi gösterirken, Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sabahattin PARLAK gösterim sonrasında oyunculara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

6.jpg

10.jpg

7000_10000_2712_0d2fdb5d-e01e-429e-bece-586e37265b4e.jpeg