DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Rafting Türkiye Şampiyonası'nın 1. Ayak Milli Takım Dünya Kupası Seçmeleri Kortej Yürüyüşü İle Başladı.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İlknur AYNAN 4-6 Mayıs 2023 tarihlerinde Düzce’de gerçekleştirilecek olan Rafting Türkiye Şampiyonası'nın 1. Ayak Milli Takım Dünya Kupası Seçmeleri açılışı için düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Düzce Valiliği, Türkiye Kano Federasyonu, Düzce Belediye Başkanlığı, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Cumayeri Belediyesi’nin desteklediği Rafting Türkiye Şampiyonası'nın 1. Ayak Milli Takım Dünya Kupası Seçmeleri 4 Mayıs 2023 tarihinde yapılan kortej yürüyüşü ile başladı.

Cedidiye Meydanından başlayan kortej yürüyüşüne, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İlknur AYNAN, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa YAZICI, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit KABAKÇI, sporcular ve vatandaşlar katılım sağladı. Düzce Belediyesi Mehteran Takımının eşlik ettiği kortej yürüyüşü Anıt Park meydanına kadar devam etti.

4-6 Mayıs 2023 tarihlerinde, İlimiz Cumayeri İlçesi Dokuzdeğirmen Köyü rafting parkurunda düzenlenecek olan Rafting Türkiye Şampiyonası'nın 1. Ayak Milli Takım Dünya Kupası Seçmeleri,  Rx ve Slalom ve Nehir İnişi kategorilerinde gerçekleştirilecek olup, yarışlara 55 takım ve toplam 300 kişi katılım sağlayacak. 

Haziran ayında İtalya’da gerçekleştirilecek olan Dünya Rafting Şampiyonası Milli Takım seçmelerinin yapılacağı yarışlar 6 Mayıs tarihinde final yarışları ile tamamlanacak.

Rafting Şampiyonası_11.jpg

Rafting Şampiyonası_9.jpg

Rafting Şampiyonası_2.jpg

Rafting Şampiyonası_6.jpg