DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

25 Mayıs 2023 Perşembe Günü Saat14.00'de “Türk Mutfak Kültüründe Yöresel Mutfak Uygulamaları” üzerine çevrimiçi workshop etkinliği düzenlenecektir...

21-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında, 2.’si kutlanan “Türk Mutfağı Haftası” etkenlikleri çerçevesinde, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 14.00’de Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunda “Türk Mutfak Kültüründe Yöresel Mutfak Uygulamaları” üzerine çevrimiçi workshop etkinliği düzenlenecektir.

Workshop etkinliğine ilgili saatte çevrimiçi olarak https://toplanti.duzce.edu.tr/tmkymu linkinden bağlantı sağlanacaktır.

Etkinlik, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunun destekleriyle, İlimizin seçkin yöresel lezzetleri, Düzce’de faaliyet gösteren Düzce Pastacı Cafe-Restoran İşletme Müdürü Şef Beşir ÖZALKAN, Şef Kazım DENİZ ve Şef Ferhat AKBULUT’un uygulamalı sunumlarıyla gerçekleştirilecektir.

Türk mutfağının sahip olduğu kadim ve sürdürülebilir mutfak kültürünün geleceğe iz bırakan yaklaşımı, kaliteli malzemeleri, özünde atıksız olması, sürdürülebilirliği, dünya beslenme trendlerine uygunluğu ve bin yılları aşan kültürünü daha geniş kitlelerle tanıtılması amacıyla bu yıl 2.’si kutlanan “Türk Mutfağı Haftası” “Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı” temasıyla İlimizde hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecektir.

Davetiye_5.jpg