DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Mutfağı Haftası Kutlamaları Kapsamında 26 Mayıs 2023 Cuma günü, saat 14.00’de, Prusias ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosunda Etkinlik Düzenlenecektir.

21-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında, 2.’si kutlanan “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleri kapsamında, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Belediye Başkanlığının destekleriyle, 26 Mayıs 2023 Cuma günü, saat 14.00’de, İlimiz Merkez ilçesinde bulunan Prusias ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosunda etkinlik düzenlenecektir.

Program çerçevesinde, misafirlerimize, Semazen gösterimi, ney ve kanun dinletisi eşliğinde, 1800’lü yıllardan günümüze, Düzce’nin bereketli topraklarında yetişen ve Osmanlı saray mutfağının pirinci olarak da bilinen Coğrafi İşaretli Konuralp Pirincinden Konuralp Pilavı, ayran ve Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan lokma tatlısı ikram edilecektir.

“Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı” temasıyla düzenlenen Türk Mutfağı Haftası” İlimizde,ilgili kurum ve kuruluşların desteği ile hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecektir.

26.05.2023 Türk Mutfağı Haftası Etkinliği.jpeg