Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Kastamonu'da Düzenlenen "Batı Karadeniz Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı Çalıştayı" na Katıldı…
![Çalıştay_7.jpg Çalıştay_7.jpg](/Resim/433769,calistay7jpg.png?0)
Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesinin ev sahipliğinde 15-16 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen çalıştaya çok sayıda akademisyen ve sektör temsilcileri katılım sağlayarak, Batı Karadeniz Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı’na yönelik çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.
Batı Karadeniz Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı Çalıştayına katılım sağlayan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Sayın Onur GÖZET, turizm sektöründeki gelişmeleri ve sürdürülebilir turizm programı hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.
Çalıştayda;Turizm ve Tabiat Olgusu İçerisinde Batı Karadeniz Bölgesinin Yeri ve Önemi, Bitki Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Sürdürülebilir Botanik Turizmi Bağlamında Düzce Üniversitesi Süs ve Tıbbi Bitkiler Botanik Bahçesinin Rolü, Örneklerle Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planları, Batı Karadeniz Bölgesi İlleri Tabiat Turizmi Master Planları, Turizm Uygulama Eylem Planları, Ekotabanlar, Batı Karadeniz Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı Yol Haritası, Ekolojik, Ekonomik, Kültürel ve Sosyal Sürdürülebilirlik gibi konular ele alındı.
![Çalıştay_1.jpg Çalıştay_1.jpg](/Resim/433773,calistay1jpg.png?0)
![Çalıştay_2.jpg Çalıştay_2.jpg](/Resim/433771,calistay2jpg.png?0)
![Çalıştay_4.jpg Çalıştay_4.jpg](/Resim/433770,calistay4jpg.png?0)