DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TRT Haber Kanalının Sevilen Programı “Yakın Rotalar”, Tarihi, Kültürel, Doğal ve Eşsiz Gün Batımı Manzarasıyla Akçakoca’yı Keşfe Çıktı...

TRT Haber Kanalının Sevilen Programı “Yakın Rotalar”, Tarihi, Kültürel, Doğal ve Eşsiz Gün Batımı Manzarasıyla Akçakoca’yı Keşfe Çıktı.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz koordinasyonunda, TRT Haber kanalında yayınlanan “Yakın Rotalar” Adlı Gezi Programında yayınlanmak üzere 23 ve 24 Ağustos 2023 tarihlerinde Akçakoca İlçemizde çekimleri gerçekleştirdi.


Çekimler, Ceneviz Ticaret Yolunda Akdeniz’den Karadeniz’e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri’’ ile adını UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine yazdıran Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Plajı, kent merkezinde sekizgen köşeli mimarisi ile dikkat çeken Merkez Cami, renk renk balıkçı tekneleri ve muhteşem gün batımı manzarası ile Balıkçı barınağı, sivil mimari örneklerin, Coğrafi İşaretli ürünlerin ve yerel pazarın bulunduğu Tarihi Yukarı Mahalle Pazarı, Fakıllı Köyü ve Fakıllı Mağarası, Aktaş Köyü ve Aktaş Şelalesi ile taş ve çantı tekniklerinin bir arada kullanılarak inşa edildiği tarihi Hemşin Köyü Cami’nde gerçekleştirildi.