DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetin 100.Yılı Etkinlikleri Çerçevesinde Çocuklara Yönelik "Masal Atölyesi ve Drama Etkinliği" Düzenlendi.

Cumhuriyetimizin 100.Yılı kutlamaları çerçevesinde, Valiliğimiz koordinasyonunda, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü, Düzce Konuralp Müzesi Müdürlüğünde çocuklara yönelik “Masal Atölyesi ve Drama Etkinliği” düzenlendi.

Masal Atölyesi Etkinliği_1.jpg
Etkinliğe, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Emrullah AYDIN, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sayın Nazmi BAL, Cumhuriyet İlkokulu ve Namık Kemal İlkokulu öğretmenleri ile Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri katılım sağladı.Etkinlikte, Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sayın Gamze YALIN tarafından “Lokman Hekim ve Ölümsüzlük İlacı” adlı masal anlatımı gerçekleştirdi. Ardından, Namık Kemal İlkokulu Rehberlik Öğretmeni Sayın Öznur DAĞISTANLI CANOĞLU ve Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından “Tyche Tarihçesi” konulu etkileşimli drama gösterimi sahnelenerek imgesel tasarım etkinliği düzenlendi.

Programın ardında Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Emrullah AYDIN tarafından, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN’a Güzel Sanatlar Lisesi 12.Sınıf öğrencisi Sayın Kerem Can MERAL tarafından hazırlanan karakalem imgesel çalışması takdim edildi.


Akabinde Düzce Konuralp Müzesi uzmanları tarafından katılımcılara müzede sergilenen eserler gösterilerek bilgi verildi.
Düzce Valiliği ve Müdürlüğümüzün koordinasyonunda, ilgili kurum ve kuruluşların iş birliği ile Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir heyecan ve gururla kutlayacağımız etkinliklerimiz devam edecektir.