DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce Valimiz Sayın Selçuk ASLAN Cumhuriyetin 100.Yılı Etkinlikleri Kapsamında "Düzce’nin Kültürel Miras Taşıyıcıları 100.Yılda Halkla Buluşuyor” Etkinliğinde Somut Olmayan Kültürel Miras Sanatçılarımızla Bir Araya Geldi...

 • SOKÜM Sergi_1.jpg
 • SOKÜM Sergi_10.jpg
 • SOKÜM Sergi_11.jpg
 • SOKÜM Sergi_12.jpg
 • SOKÜM Sergi_2.jpg
 • SOKÜM Sergi_3.jpg
 • SOKÜM Sergi_4.jpg
 • SOKÜM Sergi_5.jpg
 • SOKÜM Sergi_6.jpg
 • SOKÜM Sergi_7.jpg
 • SOKÜM Sergi_8.jpg
 • SOKÜM Sergi_9.jpg


Valiliğimiz Himayelerinde, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Düzce’nin Kültürel Miras Taşıyıcıları 100.Yılda Halkla Buluşuyor” etkinliğine katılan Düzce Valimiz Sayın Selçuk ASLAN, programın amacına ulaşmasını sağlayan Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İlknur AYNAN ve ekibine teşekkür etti.SOKÜM Sergi_3.jpg


Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları kapsamında, 25-26 Ekim 2023 tarihlerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcıları Sanatçı Tanıtma Kartı sahiplerinin ürünlerinin sergilendiği ve icra dallarına özgü yapım usullerinin uygulamalı olarak gösterildiği workshop etkinliği düzenledi.

Turizm Danışma Ofisinin önünde gerçekleştirilen organizasyona, İlimizin Somut Olmayan Kültürel Miras sanatçılarından; Kemençe Yapımı icracısı Sayın Ömer DEMİR, Ebru ve Kağıt Yapımı icracısı Sayın Yusuf PARLAK, Bıçakçılık İcracısı Sayın Alper TÜFEKÇİ ve Mehmet ŞEKER, Sepet Örücülüğü icracısı Sayın Recep ERBAY, Ebru İcracısı Sayın Yasemin ARSLAN DİNÇER, Kanun İcracısı Sayın Hüseyin KEMAN, El Nakışı İcracısı Sayın Meral ÇARIKÇI KABA, Yazmacılık/Ahşap Baskıcılık İcracısı Sayın Rukiye YEŞİL, İşleme İcracısı Sayın Nilgün ÖZÇELİK ve Hasır Dokuma İcracısı Sayın Nükhet ACAR katılım sağlayarak destek verdiler.

Ayrıca, savaş madalyaları ve Osmanlı Dönemi eski paraları gibi eserlerin koleksiyonunu yapan Kolleksiyoner Sayın Cahit ÖZEL’de etkinlikte ürünlerini sergiledi.

SOKÜM Sergi_3.jpg

Sayın Valimiz stantların ziyaret edilmesinin ardından, Turizm Danışma Ofisinde İl Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN’la bir değerlendirme yaparak, Düzce’nin her alanda tanıtılması için gereken çalışmalara destek olunacağını ve düzenlenen etkinlikten dolayı İl Müdürümüz ve ekibine teşekkür etti.

GENÇLERE ÖRNEK OLACAK…

Programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Düzce Valimiz Sayın Selçuk ASLAN, “Öncelikli olarak cumhuriyetin 100. yılını kutlama heyecanı içeresindeyiz. Kısmet olursa 28 Ekim Cumartesi günü başlayacak ana törenlerle beraber Cumhuriyetimizin 100. yılını, yani bir asırlık çınarı kutlamış olacağız. Düzce’de dolu dolu 100. yıl kutlama programı hazırladık. Bu anlamda her adımda halkla bütünleşmeye, halkla kaynaşmaya dönük bir program olacak. Halkımızın da programlarda yer almasını hedeflediğimiz adımlar şeklinde ilerlemekte. Ana caddemizde, Düzce’nin somut olmayan kültür miras taşıyıcısı ustalarımızın eserleriyle, halkımızın beğenisine çıktık. Hakikatten her biri el emeği göz nuru çalışmalar, bir kısmı yavaş yavaş ustalığı noktasında sona eren çalışmalar olduğu için de bu faaliyetlerin halkla bütünleşmesi, en azından yeni ilgi duyacak gençlerimizin beğenisi açısından verimli olacağını düşünüyoruz.” İfadelerinde bulundu.

SOKÜM Sergi_9.jpg