DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce'de “İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergi” etkinliği Düzenlendi.

  • Karma Sergi_1.jpg
  • Karma Sergi_2.jpg
  • Karma Sergi_3.jpg
  • Karma Sergi_4.jpg
  • Karma Sergi_5.jpg
  • Karma Sergi_6.jpg
  • Karma Sergi_7.jpg
  • Karma Sergi_8.jpg
  • Karma Sergi_9.jpg


Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.Yılı kutlamaları kapsamında, 27 Ekim 2023 Cuma günü, Düzce İl Halk Kütüphanesinde, Düzce, Ankara, Antalya, Balıkesir, Erzurum, İzmir, Karabük, Van, Samsun, Sinop ve Karamürsel şehirlerimizle eş zamanlı olarak “İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergi” etkinliği Düzenlendi.

Karma Sergi_1.jpg

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Yolu Festivalleri çerçevesinde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.Yılı kutlamaları kapsamında, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi öncülüğünde, Düzce Üniversitesi ve Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde, Prof.Dr.Ruhi KONAK’ın Küratörlüğünde, Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Yusuf PARLAK ve Çini Sanatçısı Harun Agah ALTAY’ın organizasyonları ile “İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergi” etkinliği gerçekleştirildi.

Düzce Vali Yardımcımız Sayın Dr. Ömer YILMAZ’ın teşrifleriyle açılışı gerçekleştirilen etkinliğe, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergisinde eserleri sergilenen İlimiz sanatçıları, Yalçın Güzeler Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile vatandaşlar katılım sağladı.


Karma Sergi_2.jpg

11 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen karma sergide; Doç.Dr.Yusuf PARLAK Ebru ve Minyatür, Harun Agah ALTAY Çini, Arzu İLHAN Ebru, Senanur GÜNDOĞDU Kat’ı, Zeynep BALKANAL Kat’ı, Habibe Durmuş Tezhip, Özgür ÇETİNTAŞ Hat, Özlem YILDIRIM Tezhip, Seda Noyan Akrilik Resim, Nermin ASLAN DURGAN Tezhip, Fatmanur YEĞİN Tezhip, Naile CAN Hat, Pakize KAYADİBİ Dokuma, Neşe ÇAĞAN Tezhip ve Gülten KURT Makrome sanat alanlarındaki eserlerini sergilediler.

Karma Sergi_6.jpg

Vali Yardımcımız Sayın Dr.Ömer YILMAZ ve İl Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, sanatçılarımızın eserlerini tek tek inceleyerek her bir eser hakkında bilgi aldılar.

Vali Yardımcımız serginin görülmesinin ardından “İntercity 100+ Şehirlerarası Karma Sergisi” ne katılan sanatçılarımızı tebrik ederek,  katılım belgelerini taktim etti.


Karma Sergi_5.jpg

Karma Sergi_3.jpg