DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıldönümü Kutlamaları, Yurdun Dört Bir Yanında Olduğu Gibi Düzce’de De Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı.

  • 29 Ekim_1.jpg
  • 29 Ekim_2.jpg
  • 29 Ekim_3.jpg
  • 29 Ekim_4.jpg
  • 29 Ekim_5.jpg
  • 29 Ekim_6.jpg
  • 29 Ekim_7.jpg
  • 29 Ekim_8.jpg
  • 29 Ekim_9.jpg


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıldönümü Kutlamaları, Yurdun Dört Bir Yanında Olduğu Gibi Düzce’de De Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı.

29 Ekim_8.jpg

Kutlamalar, Düzce Valisi Sayın Selçuk ASLAN ve Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr.ÖZLÜ’nün tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıldönümü kutlama mesajının okunmasının ardından, Sayın Valimiz günün anısına bir konuşma gerçekleştirdi.

Anıtpark meydanında düzenlenen kutlamalar, Düzce Valisi Sayın Selçuk ASLAN’ın himayelerinde, Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ, Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Nedim SÖZBİR, Vali Yardımcısı Sayın Dr.Ömer YILMAZ, Vali Yardımcısı Sayın Yakup TATOĞLU, Vali Yardımcı V. Sayın Ömer SAĞLAM, İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim ERGÜDER, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Sayın Murat KILIÇ, AK Parti Düzce Milletvekili Sayın Ercan ÖZTÜRK, CHP Düzce Milletvekili Sayın Talih ÖZCAN, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Erdoğan BIYIK, Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri, öğrenciler ve binlerce vatandaşın katılımlarıyla gerçekleşti.

Etkinliklerde, Askeri birliklerin silahlı hareketler gösterileri, öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları, bando ve mehteran ortak gösterileri, sembolik spor müsabakaları, Türk büyüklerinin geçiş töreni ve resmi araç korteji düzenlendi.

29 Ekim_1.jpg

29 Ekim_2.jpg

Anıtpark meydanında düzenlenen etkinliğin ardından, Düzce Valimiz Sayın Selçuk ASLAN’ın ev sahipliğinde, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, İlimiz protokolü, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve vatandaşlarımızın da katılımlarıyla "Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu" gerçekleştirildi.


29 Ekim_9.jpg

Fener Alayı Yürüyüşüne on binlerce kişi katıldı….

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlamaları kapsamında on binlerin katılımıyla Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Belediye meydanında toplanan İlimiz Protokolü ve vatandaşlar, Belediye bandosu ve mehteran eşliğinde, ellerinde meşalelerle Cedidiye Meydanından, Anıtpark meydanına kadar yürüdü. Büyük boy Türk Bayrağı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dev posterini taşıyan grubun yürüyüşüne 10 binlerce kişi eşlik etti. 

29 Ekim_7.jpg