DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının koordinasyonunda, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde, İlimizin Coğrafi İşaretli Ürünleri ve turizm değerleri YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında ziyaretçilere tanıtılıyor...

xx.jpg
“Sizin Oraların Nesi Meşhur” Mottosuyla Bu Yıl 12’incisi Düzenlenen ve 7 Bölgeden Yüzlerce Yöresel Ürünün Sergilendiği Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Antalya’da Başladı.

Adsız tasarım (7).jpg

Düzce T
icaret ve Sanayi Odası Başkanlığının koordinasyonunda, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde, İlimizin Coğrafi İşaretli Ürünleri ve turizm değerleri YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında ziyaretçilere tanıtılıyor...
ANFAŞ-Antalya Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılış törenine Düzce Valisi Sayın Selçuk ASLAN, Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Nedim SÖZBİR, Gölyaka Belediye Başkanı Sayın Yakup DEMİRCAN, Çilimli Belediye Başkanı Sayın Muhsin Yavuz, Beyköy Belde Belediye Başkanı Sayın Sayın Osman KILIÇ, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan BIYIK ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim CANPOLAT, Kurum Amirleri, Üretici firmalar ve STK Temsilcileri katılım sağladı.
Ziyaretçiler Düzce’nin Coğrafi İşaretli Ürünlerini Tanıma Fırsatı Buldu…
Türkiye’nin ulusal ve uluslararası arenada yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtım vitrini olan YÖREX Yöresel ürünler fuarında Düzce’nin tüm renkleri bir arada tanıtıldı.
Fuarda, Çilimli Siyah Pirinci, Konuralp Pirinci, Konuralp Pilavı, Kestane Balı, Akçakoca Sarı Fındığı, Akçakoca Melengücceği Tatlısı, Akçakoca Mancarlı Pidesi, Düzce Şırası, Düzce Kestanesi, Düzce Köftesi, Düzce Acıkası, Kestane Kabağı, Şekerkamışı Pekmezi gibi coğrafi işaretli ve yöresel ürünlerin yanı sıra Somut Olmayan Kültürel miras değerlerimiz ve el sanatları ürünlerimiz de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı 5 Kasım Pazar Günü saat 18:00'e kadar ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

YÖREX_10.jpg