DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN Düzce Adige Kültür Derneğini ziyaret ederek Dernek Başkanı Sayın Ayşe SEZGİN ve Dernek üyeleriyle bir araya geldi.

Adige Derneği Ziyareti_1.jpg

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, İlimizin kültür mozaiğinin önemli bir parçası olan Düzce Adige Kültür Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Sayın Ayşe SEZGİN ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Sayın AYNAN, Adige kültürü ve Dernek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette, Adige kültürüne ait sözlü ve yazılı eserler, halkoyunları, müzik gibi sanatsal faaliyetler, Adige dilinin öğretilmesi ve kullanımının yaygınlaştırılması, dernek bünyesinde yürütülen kültürel ve sanatsal çalışmalar, kültürel etkinliklerin ve projelerin planlanması konuları ile Adige kültürünün gelecek nesillere aktarılması yönünde yapılacak işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Sayın Ayşe SEZGİN, ziyaretinden dolayı İl Müdürümüze teşekkür ederek, derneğin kültürel yayınlarından oluşan kitap seti taktim etti.

Adige Derneği Ziyareti_2.jpg