DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Turizm İşletme Tesisleri İnceleme Gezilerine Devam Ediyor…

  • Tekir Köy Evi Ziyareti_1.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_10.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_2.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_3.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_4.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_5.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_6.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_8.jpg
  • Tekir Köy Evi Ziyareti_9.jpg


Tekir Köy Evi Ziyareti_1.jpg

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Turizm İşletmelerini yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla sürdürdüğü ziyaretleri kapsamında Kaynaşlı İlçemiz Sazköy’de bulunan Tekir Köy Evi’ni ziyaret ederek, tesis sorumlusu Sayın Elanur TEKİR ile bir araya geldi.
İl Müdürümüz yaptığı görüşmede, tesisin kapasitesi, ziyaretçi profili ve beklentileri hakkında bilgiler aldı. Eko turizmin önemine vurgu yapan Sayın AYNAN, “Günümüzde geleneksel kitle turizminin yanı sıra doğayı ve yeni kültürleri keşfetmek, günlük yaşam tarzından uzaklaşarak kısa süreliğine dahi olsa değişik kültürleri yerinde yaşamak amacıyla seyahat edenler, kendilerinin de köy sosyal hayatı içinde aktif olarak rol alabilecekleri turizm hareketlerine katılmak istemektedirler. Kitle turizmine alternatif olarak, kırsal kesimde turizm alanları yaratarak turizm türlerinin ve kırsal kesim ekonomilerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Turizm arzının maksimize edilmesi, turizm arz ve talebinin dengelenmesi ve turizmin bölgesel kalkınmada bir araç olarak kullanılmasının sağlanması, eko turizmin uygulandığı köyler aracılığıyla gerçekleşmektedir.” İfadelerinde bulundu.

Tekir Köy Evi Ziyareti_6.jpg
Sayın AYNAN, tesisin, doğal, kültürel ve fiziki yapısının korunarak sürdürülebilir turizm anlayışı ve tutumuyla işletilmesinden ötürü tesis sorumlusu Sayın Elanur TEKİR’e teşekkür etti.
Kaynaşlı ilçemiz Sazköy’de bulunan Turizm İşletme Belgeli Tesiste, Tekir Köy Evi ve bungalow tipi konaklama tesisleri ile bir de restoran bulunmaktadır. İlimizde Abhaz kültürünün geleneksel yaşam tarzının, gastronomik ve sivil mimari değerlerinin önde gelen temsilcilerinden biri olan tesis, aynı zamanda Düzce’nin yemyeşil doğasının da sembolü olan lokasyonlardan biri.

Tekir Köy Evi Ziyareti_10.jpg