DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Düzce Turizm Tanıtma Derneğini Ziyaret etti.

Turizm Tanıtma Derneği Ziyareti.jpg
Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Düzce Turizm Tanıtma Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Sayın Yusuf TAŞHAN, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi eski Konuralp Belediye Başkanı Sayın Yusuf ERCAN ve Sayın Erol TAYHAN’la bir araya geldi.
Görüşmede, ilgili kurum ve kuruluşların işbirliğinde gerçekleştirilecek olan turizm ve kentsel altyapı projeleri ile alternatif turizm olanaklarının ulaşılabilirliğinin ve çekiciliğinin arttırılması, dört mevsim turizm hareketinin sağlanabilmesi amacıyla coğrafi dağılımının iyileştirilmesi, tüketici tercihlerinin dikkate alınarak yeni potansiyel alanların belirlenmesi ve turizme kazandırılması, İlimizin turizm anlamındaki taşıma kapasitesi, çevresel etkiler ve sürdürülebilir turizm anlayışı ile yatırım projelerinin hayata geçirilmesi konuları ele alındı.
İl Müdürümüz görüşmede, “Bir destinasyonun turist çekebilmesi için birçok bileşenin var olması ve birbirini desteklemesi gereklidir. Bunları çekicilikler, turizm altyapısı ve kentsel altyapı şeklinde sıralamak mümkündür. Turizm, tanıtımla başlayan, ulaştırma ve iletişimle devam eden, konaklama tesisleri, kentsel hizmetler ve onların tamamlayıcıları ile son bulan bir mekanizmadır. Bu mekanizma içerisinde bütün bileşenler önemlidir. Ancak, turizm altyapısı ve kentsel altyapı turizm hareketinin temel belirleyicilerindendir. Diğer bir ifadeyle dünyada eşi olmayan özel bir çekiciliğe sahip olsanız dahi bunu destekleyen turizm ve kentsel altyapınız yoksa turizmi harekete geçiremezsiniz” ifadelerinde bulunarak alt yapı projelerinin önemine vurgu yaptı.
Düzce Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Sayın Yusuf TAŞHAN, görüşmenin ardından Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek her türlü işbirliği için hazır olduklarını belirtti.