DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Koordinasyonunda, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi…Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Koordinasyonunda, Kaymakamlıklar, Belediye Başkanlıkları, Düzce Üniversitesi, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla, 21-27 Mayıs 2024 tarihlerinde kutlanacak olan “Türk Mutfağı Haftası” hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Türk Mutfağının ve ilimizin Coğrafi İşaretli Ürünleri, yöresel lezzetlerinin tanıtılmasına yönelik olarak gerçekleştirilecek faaliyetler ve iş birliği konuları üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Etkinlik takvimi ve içeriğin hazırlanması için çalışmalar başlatıldı.
T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Bakanlığımız koordinasyonunda her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında, dış temsilciliklerimiz ve ülkemizde eş zamanlı olarak Türk Mutfağı Haftası kutlanmaktadır. Bu vesile ile köklü Türk mutfağının sağlıklı, geleneksel, atıksız ve sürdürülebilir yüzü uluslar arası ölçekte tanıtılmaktadır.Binyılları aşan kültür, gelenek, toplumsal miras, hikaye ve derin bir tecrübenin eseri olan zengin Türk Mutfağı, 21-27 Mayıs tarihleri arasında bir kez daha bereketli sofrası eşliğinde, eşsiz serüvenini dünya ile paylaşacak.