DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası" kutlamaları, 21 Mayıs 2024 Salı günü, saat 12.30’da, Valiliğimiz Kampüsünde gerçekleştirilecek olan açılış töreni ile başlıyor...

Türk Mutfağı Haftası Açılış Programı.jpg

Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın koordinasyonunda, “21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası” dış temsilciliklerimiz ve yurt içinde “Sürdürülebilir Türk Mutfağı; Sağlıklı, Geleneksel, Atıksız” temasıyla çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası kutlamaları, Valiliğimiz himayelerinde, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Belediye Başkanlığı katkılarıyla, Düzce Üniversitesi, ilçe belediyeleri, kamu kurum kuruluşları, sivil toplum kuruluşlarımız, kooperatiflerimiz ve sektör temsilcilerimizin iş birliğinde, 21 Mayıs 2024 Salı günü, saat 12.30’da, Valiliğimiz Kampüsünde gerçekleştirilecek olan açılış töreni ile başlayıp, hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecek.

Valiliğimiz kampüsünde düzenlenecek olan açılış programında, Türk mutfağı, ilimizin Coğrafi İşaretli Ürünleri ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı stant alanları yer alacak. Somut Olmayan Kültürel Miras Sanatçılarımızın icra edeceği müzik dinletisi eşliğinde ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulunulacak.