DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Topuk Yaylası ve Göleti

TOPUK YAYLASI-GÜLCAN ACAR- 6 Kasım 2018(33).jpg

Düzce İli Kaynaşlı İlçesi Bıçkıyanı Köyü mevkinde bulunan Topuk Yaylası ve Göleti Düzce’ye 38 km mesafededir. Rakımı 1.280 m olan yayladan; Abant Gölü, Odayeri Yaylası, Sinekli Yaylası ve Samandere Şelalesine ulaşım imkanı bulunmaktadır. 
Topuk Yaylasında ormanın kokusu, ardından göletle buluşan sarıçam, köknar, kayın gürgen ağaçlarının görüntüsü ile birlikte farklı birçok kuş çeşidinden doğa konseri dinleyerek, patika yollarda bisiklet, gölet çevresinde çadır kampı, trekking, foto-safari vb. aktiviteler yapılabilmektedir.

Yaylada bulunan yayla göleti ortamla bütünlük arz ederek buraya olan ilgiyi arttırmakta, dağdan çıkan kaynak sularıyla beslenen gölette; aynalı sazan, kadıncık ve Hollanda sarısı gibi balık türleri yaşamakta olup gölette olta balıkçılığı yapma imkanı vermektedir.  img201707111612270.jpg Topuk Yaylası ve Göleti Yol Tarifi

Topuk Yaylası ve Göleti_Ahmet BOZDEMİR (2).jpg

TOPUK YAYLASI-GÜLCAN ACAR- 6 Kasım 2018(38).jpgTopuk Yaylası ve Göleti_İlhami AKTÜRK (21).jpg

Topuk Yaylasu-ı ve Göleti_Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (7).JPG

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hizmete açılan Topuk Yaylası Tesisi dört bir yanı yemyeşil ağaçlar ile çevrili, UEFA standartlarına uygun, spor ve eğlence aktiviteleri için pek çok imkan sunmaktadır.

Topuk Yaylası ve Göleti_İlhami AKTÜRK (3).jpg